Kurucumuz Kacie Lyn Kocher TEDxReset 2013 “Kritik Kavşaklar”/”Critical Crossroads” ‘da!

kacie

“Kacie Lyn Kocher, vizyonerlerin ve liderlerin bugünün sorunları için sürdürülebilir ve teknoloji-merkezli yaklaşımlar oluşturması gerektiğine inanıyor. 24 yaşında sokak tacizlerine karşı lokalize, topluluk-temelli çözümler doğurmayı amaçlayan İstanbulmerkezli bir organizasyon olan “Canımız Sokakta”yı kurdu. Bir yönetmen olarak kendisini, birçok insanı etkileyen bu yaygın sorun konusunda farkındalık yaratmak üzere, genç kadınların liderliğinde bir organizasyon oluşturmaya adamıştır.

Canımız Sokakta uluslararası “Hollaback” ağının 62 şubesinden birisi olarak; sokak taciz hikayelerini toplamak ve haritalamak, kampüs güvenlik programı olan “Canımız Kampüste” aracılığıyla üniversite öğrencilerine ulaşmak, online kampanyalar ile tüm dünyadaki insanları harekete geçirmek, kendini savunma eğitimlerden hikaye paylaşım etkinliklerine kadar bir çok farklı toplumsal etkinliği sürekli olarak planlamak ve organize etmek gibi birçok konuda yoğun çalışma gösteren gönüllülerden oluşmaktadır.

Kacie, Ekim 2012’de Time Out Istanbul dergisi tarafından “Kadınların Tarihi Sayısı” kapsamında Canımız Sokakta’nın diğer liderleri olan Nihan Güneli ve Ezgi Çinçin ile birlikte “İstanbul ‘un kahramanları” arasında gösterilmiştir.”

Etkinlik detaylarına buradan  ulaşabilirsiniz:

https://www.facebook.com/events/355544697891779/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *